Pytania

W jaki sposób działa depilacja laserowa?

Światło lasera przenika do głębi włosa uszkadzając macierz czyli jego część odpowiadającą za wzrost. Wiązka pochłaniana jest przez barwnik zawarty w mieszku-melaninę. Cały ten proces nosi nazwę selektywnej fototermolizy.

Czy depilacja laserowa pomaga zwalczyć wrastające włoski?

Tak, depilacja laserowa to jedyna skuteczna metoda walki z tym problemem. Pozwala również usuwać niechciane owłosienie przy stanach zapalnych okołomieszkowych, oraz podrażnieniach powstałych podczas użycia maszynek jednorazowych.

Bezpieczeństwo zabiegów laserowych?

System działania niszczącej wiązki lasera trafia wybiórczo we włos, co pozwala ochronić skórę przed uszkodzeniem. Taki rodzaj oddziaływania pozwala na przeprowadzanie zabiegów w miejscach wrażliwych takich jak bikini, wąsik, czy broda. Ponad to Laser diodowy LightSheer jest sprzętem medycznym najwyższej światowej klasy.. O jego jakości i skuteczności świadczy honorowany na całym świece certyfikat FDA.

Od czego zależą efekty zabiegów depilacji laserowej?

Depilacja laserowa działa na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, czyli ANAGENIE. To właśnie czas trwanie tej fazy ma kluczowe znaczenie w skuteczności depilacji laserowej. Im więcej włosów znajduję się w tej fazie tym zabieg jest skuteczniejszy. Jednorazowym zabiegiem niszczymy średnio 20-30% owłosienia. Z każdym zabiegiem ilość włosów się zmniejsza, a całkowite efekt widoczny jest po serii zabiegów. Po pierwszym zabiegu efekty możemy zauważyć już po około 2 tygodniach, kolejne wykonujemy w przedziałach od 4 do 8 tygodni – jest to zależne od cyklu wzrostu włosa. Im włos jest grubszy i ciemniejszy, tym więcej w nim melaniny więc zabiegi depilacji są skuteczniejsze. Osoby posiadające jasną skórę i jednocześnie mocne, grube i ciemne włosy zaliczane są do grupy pacjentów idealnych do depilacji laserowej.

Przeciwwskazania do zabiegów depilacji laserowej.

Zabiegów laserowych nie można wykonywać u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Dodatkowo przy każdym rodzaju laseroterapii wykluczone jest spożywanie wszystkich środków światło uczulających, np.: -Terapie witaminą A (minimum półroczny odstęp pomiędzy zakończeniem kuracji, a rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej). -środki ziołowe takie jak dziurawiec czy nagietek (odstawiamy 7dni przed zabiegiem). Z zabiegów wyklucza również występowanie chorób nowotworowych (okres bezpieczny po którym można wykonać zabieg to ok. 5lat. Wymagana jest tu konsultacja lekarska). Osoby z problemami dermatologicznymi skóry (np. bielactwo czy łuszczyca) również wykluczone są z zabiegu laseroterapii. Natomiast depilacja laserowa zalecana jest dla osób borykających się z problemem wrastania włosów. Zabiegi depilacji laserowej są zakazane w przypadku opalonej skóry, gdzie mamy do czynienia ze zwiększoną ilościa barwnika. Jak i nie wolno wystwiać obszarów depilowanych na promienie słoneczne przez 4 tygodnie od zabiegu. Nie przestrzeganie tych zaleceń może skutkować poparzeniami skóry lub powstaniem długotrwałych przebarwień

Czym różni się laser diodowy od urządzeń IPL?

Należy zacząć od tego, że IPL nie jest laserem. Są to urządzenia emitujące światło rozproszone, co wpływa na skuteczność usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Naświetlania różną długością fali stosowane w urządzenia IPL powodują rozgrzanie okolicznych tkanek, a nie samego włosa. Korzystanie z urządzeń tego typu , może prowadzić do uszkodzenia cebulki włosów, przez co obniża się skuteczność depilacji laserowej.

Jaka jest skuteczność domowych urządzeń do depilacji laserowej?

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo dużo urządzeń do domowej depilacji laserowej. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie będą one posiadały takiej samej skuteczności jak lasery medyczne, które posiadają stała długość fali. Urządzenia w wersji domowej to sprzęty, działające jak mini urządzenia IPL, które posiadają rozproszoną wiązkę światła. Działa ona niszcząco jedynie na płytkie struktury włosa oraz na skórę. Nie dając efektu trwałej depilacji.

Czy liczba zabiegów do wykonania to kwestia indywidualna?

Ilość zabiegów zależy od wielu czynników: struktury włosa , czyli jego grubości i koloru. Im włosy mocniejsze i grubsze tym szybsze są efekty. Ponadto wpływ na efekty zabiegów ma również gospodarka hormonalna. Dlatego w przypadku depilacji twarzy u kobiety, przyszłości mogą się pojawić nowe włosy. Należy pamiętać, że laser usuwa jedynie owłosienie, które aktualnie występuje w fazie wzrostu.

Czy depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu?

Zwykle seria zabiegowa zamyka się w cyklu 6 – 8 zabiegów powtarzanych co około 4 -6 tygodni. Po każdym zabiegu włosy po 2-3 tygodniach wypadają. Gdy pojawiają się nowe włosy należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji odrasta coraz mniej nowych włosów, aż do ich całkowitego zaniku.